Dwie nowe książki

Wydawnictwo W Wyłomie wydało właśnie dwie nowe książki.  Do kupienia na stronie  wydawnictwa

nowosci_wydawnicze_w_wylomie_BANER

 

Zasłona milczenia – Jobst Bittner
Przedmowa: WŁADYSŁAW BARTOSZEWSKI
cena: 42,- zł

Książka, która od dwóch lat utrzymuje się na niemieckich listach bestsellerów. Jej tematem jest rozliczanie się z przeszłością wojenną w niemieckich rodzinach. Po drugiej wojnie światowej otwarte przyznawanie się do winy i pamięć ofiar rozgrywały się w Niemczech głównie na szczeblu państwowym. W rodzinach (lub: w sferze prywatnej) udział powracających z frontu żołnierzy w hitlerowskim planie zagłady okryty został zasłoną milczenia. Ta zasłona, przekazywana z pokolenia na pokolenie, uniemożliwia uzdrowienie i odnowę – w życiu jednostek, rodzin, kościołów oraz narodów.

O jakich zasłonach milczenia możemy mówić w kontekście polskiej historii? Polska stała się główną areną Holokaustu i miejscem prześladowania i śmierci milionów niewinnych ludzi. Pamięć rodzinna jest bardzo wybiórcza. Istnieją tematy, których nigdy się nie porusza. Wielu ludzi nękają obrazy i traumatyczne wspomnienia, o których nigdy nie mówią. Milczenie starszych pokoleń wpływa jednak niszcząco na następne pokolenia.

Przesłanie książki Jobsta Bittnera jest uniwersalne. Autor nakłania do stanięcia w prawdzie i zmierzenia się z przemilczanymi historiami. Zerwanie zasłony milczenia to droga do uwolnienia, uzdrowienia i radykalnej przemiany dla tego pokolenia i następnych.
O autorze:
Pastor Jobst Bittner – jest magistrem teologii; razem z żoną, Charlotte usługują w wielu krajach. Jobst Bittner jest liderem TOS Ministries oraz inicjatorem międzynarodowym ruchu Marszów Życia, które odbyły się już w ponad 80. miastach w 12 krajach, a w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Marsze Pamięci w ponad 50. miastach. Oprócz prowadzenia pionierskiej służby apostolskiej Jobst Bittner usługuje również na pięciu kontynentach jako mówca konferencyjny.

Liczba stron: 249
Okładka: twarda z obwolutą
Format: 145×205

Cena: 42,- zł

Strażnicy na murach. Praktyczna pomoc w modlitwie za Jerozolimę
 Robert Stearns, Miriam Rodlyn Park, dr Jack W. Hayford
cena: 38,- złCzy oglądając wiadomości, zastanawiasz się czasem, co tak naprawdę dzieje się w Izraelu?

Czy chciałbyś mieć jasne spojrzenie na wiele spornych kwestii dotyczących Bliskiego Wschodu?

Czy pragniesz poznać nastawienie Bożego serca wobec Izraela i modlić się o wypełnienie Bożych planów?

Dzięki gruntownej znajomości tematu autorzy tego przewodnika przygotują cię do precyzyjnego formułowania wypowiedzi na temat Izraela oraz świadomego wstawiennictwa za narodem żydowskim.

Podręcznik szkoleniowy Strażnicy na murach:

  • Jest pełen najnowszych, rzetelnych informacji na temat sytuacji w Izraelu.
  • Został napisany przez chrześcijańskich liderów, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach.
  • Doskonale nadaje się do studiowania indywidualnego i grupowego.
  • Zawiera praktyczne ćwiczenia, pytania oraz listę dodatkowych źródeł, które pomagają pogłębić wiedzę.
Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem stróżów: przez cały dzień i przez całą noc, nigdy nie umilkną (Iz 62,6).Bóg szuka stróżów. Czy wiesz, jak się modlić?

Robert Stearns – świetny mówca i muzyk jest dyrektorem Eagles’ Wings Ministries. To z jego wizji narodziła się międzynarodowa inicjatywa modlitewna „Dzień modlitwy o pokój dla Jerozolimy”. Służba Roberta wypływa z głębokiej miłości do Jezusa, a cechuje ją wyraźny element proroczy. Spotykał się osobiście i konsultował z obecnym i byłymi premierami Izraela: Ehudem Olmertem, Arielem Szaronem i Beniaminem Netanjahu w sprawach relacji izraelsko-chrześcijańskich. Koncertował też dla czterech ostatnich premierów (specjalny występ dla Beniamina Netanjahu).

Dr Jack Hayford – jest pastorem założycielem społeczności The Church on the Way, pierwszego kościoła Foursquare w Van Nuys w Kalifornii, oraz założycielem i rektorem Kings College i Kings Seminary. Pastor Hayford, autor wielu bestsellerów, napisał ponad 30 książek i usługiwał w ponad 40 krajach, w tym w Izraelu, na Bliskim Wschodzie i w rejonie Morza Śródziemnego. Jest także współprzewodniczącym „Dnia modlitwy o pokój dla Jerozolimy”, reprezentując najwiekszą w Kościele koalicję czołowych liderów chrześcijańskich skupiających się na modlitwie za Jerozolimę.

Co liderzy chrześcijańscy mówią na temat podręcznika Strażnicy ma murach:

„Rzadko spotykamy tak dobrze opracowany tekst edukacyjny i motywujący. Każdy chrześcijanin w Ameryce powinien go przeczytać. W książce tej znajdziemy całą potrzebną wiedzę na temat naszej odpowiedzialności względem Izraela. Trzeba ją przeczytać i to JUŻ TERAZ!”.
dr John C. Hagee pastor, Cornerstone Church San Antonio, Teksas

„Strażnicy na murach to nieocenione źródło wiedzy dla tych, którzy dopiero odkrywają Boże serce dla Izraela, jak również dla zaprawionych w bojach strażników na murach. Ta książka, wypełniona proroczym zrozumieniem opartym na solidnym fundamencie biblijnym, rzuca światło na dawne i współczesne kwestie dotyczące Bożego ludu. Gorąco polecam”.
Jane Hansen Hoyt przewodnicząca Aglow International

„Rozwój i upadek każdego narodu zależą od jego wsparcia dla kraju Bożego przymierza – Izraela. Ten podręcznik pomoże wam lepiej zrozumieć, jak Jahwe, Bóg Izraela, objawia się ludzkości. Podręcznik Strażnicy na murach to jedno z najlepszych źródeł uczących, jak modlić się o pokój dla Jerozolimy”.
Chuck D. Pierce przewodniczący Glory of Zion Ministries International

„Dzięki książce Strażnicy na murach nauczysz się nie tylko wznosić świadomie modlitwy za Izrael, ale także wypowiadać słowa, które płoną w sercu Ojca względem jego dzieci… To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy poważnie traktują powołanie do modlitwy o pokój dla Jerozolimy!”.
Mike Bickle International House of Prayer Kansas City

Liczba stron: 181
Okładka: miękka
Format: 200×260